Terciární buket (také terciární aroma) určujeme až po napití a provzdušnění v ústech přes nosohltan (tzv. retronasálně), vnímáme tak uvolněné vůně vznikající rozvojem vína v sudě a zráním (stárnutím) v lahvi. Ovocné a kořeněné molekuly se rozpadají, přičemž se spojují s jinými molekulami často do dlouhých řetězců (tomu se odborně říká polymerizace). Tímto způsobem se vyvíjejí nové aromatické variace (sušené ovoce, marmeláda, rozinky, hřebíček, olivový olej, kakao, čokoláda, zrnka kávy, cedrové dřevo, sladké dřevo, vanilka, kůže, smog, karamel, dehet, lékořice, žampiony, mech, tabák, podhoubí, podzimní les).
zobrazit celý článekTransférová metoda je kombinace metody kvašení v tanku (Charmatova metoda) a kvašení v lahvi a představuje kvalitativní předstupeň tradiční metody kvašení v lahvi.
zobrazit celý článekTirážní likér je směs rozpuštěného hroznového cukru a ušlechtilých kvasinek, která se přidává do primárně vykvašeného vína a vyvolává sekundární kvašení.
zobrazit celý článekPři tradiční metodě výrobě šumivých vín se uskutečňuje sekundární kvašení přímo v lahvích. Je to nejstarší, ale také nejnáročnější způsob výroby šumivého vína. Jen šumivé víno vyrobené kompletně metodou kvašení v lahvi se může chlubit, že bylo zhotoveno tzv. klasickou či tradiční metodou (Méthode classique, Méthode traditionnelle).
zobrazit celý článekVstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.